80 PDH "Commando" - Forum

Forum 80 PDH

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

#1 2006-06-06 16:36:09

Marek

Moderator

Zarejestrowany: 2006-05-07
Posty: 87
Punktów :   

Bardzo ciekawa lektura!!

http://www.forum.zhp.pl/viewtopic.php?id=2681

Ciekawe co Wy na to...?
Jeśli ktoś zechce coś im odpisać to prosze tylko bez emocji!!!

ps. ciekawe ile jast tam ekip działających ponad 20 lat!!

Offline

 

#2 2006-06-06 17:32:07

TOLDI

Gość

Zarejestrowany: 2006-06-04
Posty: 14
Punktów :   

Re: Bardzo ciekawa lektura!!

KREW ZALEWA!!!!!!!!! Jak bym czytał posty (szanownego) Ojca Rydzyka... nie znają sie ale gadą za 15 osób. Mistrzem jest pan który napisał że AT ma za zadanie zabijać 1 strzałem(to nie specnaz) GENIUSZ . Nie przyszło im do głowy , że niektóra młodzież wiąże pszyszłość z Wojskiem i Policją i chcieli by jak kolwiek ale potrenować troche bo z tego co wiem to nie ma żadnej szkoły średniej która specjalizuje sie właśnie w tych technikach. Pozdrawiam

Offline

 

#3 2006-06-06 17:34:17

Marek

Moderator

Zarejestrowany: 2006-05-07
Posty: 87
Punktów :   

Re: Bardzo ciekawa lektura!!

"Generalnie podsumowując - lubie harcerzy i lubię ich spotykać.

Ale TAKICH osób - nie chciałbym spotkać nigdzie. Zwłaszcza, jeśli będę na spacerze w lesie. Przykre tylko, że władze hufca ZHP to tolerują. Może faktycznie powinienem przenieść sie do innej organizacji?



--------------------------------------------------------------------------------
phm. Dominik Jan Domin HR"


"Jestem pod wrażeniem 80 PDH :] Sama nazwa dobrze o nich świadczy znakomity wybór. BTW: są ludzie w ZHP którzy nie chcą cały czas pląsać, śpiewać etc."



"w naszym hufcu jest cos takiego, co sie nazywa druzyna harcerska i zajmuje sie podobna tematyka.
http://80.pdh.one.pl/
nie polecam


--------------------------------------------------------------------------------
pwd. Kuba Król HO
drużynowy 144PDH "SZANIEC" im. Alka Dawidowskiego - Poznań "PIAST""

"Najgorsze w tym wszystkim jest to, że wielu z Was jest po prostu uprzedzona do specjalności obronnej i krzycząc głośnymi argumentami popieracie je hasłami, które na pierwszy rzut oka są nie do przyjęcia i szokują jak np bezsensowny tekst jak dla mnie "uczcie DZIECI w drużynach..." Przecież ZHP to nie tylko dzieci ale i również dorośli ludzie. Jeżeli faktycznie spotkaliście się z takim nonsensem jak uczenie dzieci np AT to współczuje i przyznaję rację, ale z tego co widziałem, jedyne przykłady jakie tu padły dotyczyły dorosłych osób.
Ale prawda jest taka, że prościej jest krytykować niż próbować zrozumieć, bo jest wiele środowisk, które bawiąc się w podobne zabawy mają w tym cel, który realizują i niczym nie odstają w swej harcerskości od innych środowisk."


Hm.................poczytajcie-nie wiedzą o czym piszą............

Offline

 

#4 2006-06-06 18:45:26

Max

Administrator

Zarejestrowany: 2006-05-03
Posty: 145
Punktów :   

Re: Bardzo ciekawa lektura!!

Ręce i nogi opadają...

Nie znają nas, ale mądrzy są w pień...

My się wam nie pchamy w parade, oczekujemy tego samego od was!!!

Żal mi ich!

Offline

 

#5 2006-06-06 19:38:21

marcela

wicek

Zarejestrowany: 2006-05-04
Posty: 228
Punktów :   

Re: Bardzo ciekawa lektura!!

O ja... co za dauny, bo inaczej tego nazwać nie mozna.
Bez emocji? ledwo sie powstrzymałam..., ale wole nic nie pisać tam na forum bo bedzie wojna i to prawdziwa, III światowa hehe. Wkoncu latamy poobwieszani nożami w miejscach publicznych, niedługo jeszcze bedzie że nie wiem atakujemy ludzi - skaczemy na nich z drzewa jak małpy w gaju... o nie
P.S.Ten dominik jan cos tam... to pozjadał wszystkie rozumy chyba.
O ja...
ale jak Max dobrze napisał ręce i nogi opadają

Offline

 

#6 2006-06-06 20:50:41

PRZEMO80

Moderator

5888700
Skąd: Poznan
Zarejestrowany: 2006-05-03
Posty: 352
Punktów :   
WWW

Re: Bardzo ciekawa lektura!!

szkoda gadać  , są ludzie z kalpkami na oczach i nic niewidza poza  zhp

Offline

 

#7 2006-06-07 09:40:11

Max

Administrator

Zarejestrowany: 2006-05-03
Posty: 145
Punktów :   

Re: Bardzo ciekawa lektura!!

W sumie to przeczytałem to wszystko sobie jeszcze raz na spokojnie, i muszę stwierdzić że i tak wysoko nas cenią, nie jesteśmy zwykłymi mordercami i bandytami tylko "WYSOKO WYKWALIFIKOWANYMI BANDYTAMI" (a ja myślałem że tacy to są tylko w rządzie!!!).

Pozdrawiam wszystkich nastawionych bardzo do nas negatywnie

Offline

 

#8 2006-06-11 11:38:29

Rzufik

Gość

Zarejestrowany: 2006-06-04
Posty: 23
Punktów :   

Re: Bardzo ciekawa lektura!!

czytam czytam i czytam , i jakoś tak mi sie nakłada sytuacjia z mojej byłej już nieistniejącej drużyny, gdzie zaostaliśmy przez starszyzne z hufca ochrzeczni faszystami będąc jedyną ekipą na zgrupowaniu która miała np. Poranne apele z podnoszeniem biało czerwonej i opusczaniem jej wieczorem , uroczyście jak należy.
ręce opadają jak sie czyta uniwersalne dyrdymały jednego z tych podpisujących sie tam pełnym nawziskiem jak sam podaje... "Gdzież jest to puszczaństwo, mądrze pojmowany survival? Jakże tego brakuje."- ( cokolwiek miał na myśli )

Biedaczek chyba na oczy nie widział lasu jaak wygląda po "puszczańskim pobyucie drużyny ZHP - hektary stratowanych i wycietych choinek ( na materace z igliwia i szałąsy które ciekną jak pada - pałatka be.. te wstętne militarce tego używają - leniwce ) , masa odpadków po cukierkach ( dzieciaczki nie pilnowane na 3 piórka wpierniczają jak dziki cukierki podczas 24 skrytego pobytu 3-4m za obozem - przecież dalej to co moze sie stać i kto bedzie odpowiadał jak sie komuś coś stanie...,przecież nie ten biedny instruktor....)

moje ulubione przegiecie w stylu:
"Nie krytykuję dobrze prowadzonych zajęć ze strzelectwa - bo zdaję sobie sprawe, że nie jest to robione w lasku, tylko na strzelnicy. Akcje AT sa robione w miejscach publicznych, harcerze obwieszeni nozami i bagnetami spacerują w miejscach publicznych. " - kiedy ostatni raz ćwczyliście odbijanie zakładnika w miejscu publicznym?? Zamku , albo na rondzie Kaponiera? - nie przypominam też sobie nikogo po za zzajeciami obozowymi - (znam z fotografii głownie niestety ) żeby nosił przy sobie jakiekolwiek narzędzia oprócz scyzoryków...

zresztą... co ja sie będę wypowiadał... jestem po Waszej stronie od zawsze czyli od czasu jak zostałem harcerzem w 1992r własnie w druzynie z patronem z kompanii Commando... nie tak stare dzieje jak Waszej drużyny ale mile wspominane po wszystkim

Ostatnio edytowany przez Rzufik (2006-06-11 14:50:57)

Offline

 

#9 2006-06-11 16:53:15

Marek

Moderator

Zarejestrowany: 2006-05-07
Posty: 87
Punktów :   

Re: Bardzo ciekawa lektura!!

WIELKIE dzięki z głos!!!!!

Offline

 

#10 2006-06-12 23:07:29

Marek

Moderator

Zarejestrowany: 2006-05-07
Posty: 87
Punktów :   

Re: Bardzo ciekawa lektura!!

http://www.forum.zhp.pl/viewtopic.php?id=3955


Rzufik.........DZIĘKI!!!!

Dopstaniesz miano "weteran" na tym forum, hm................ale CZY WARTO???????????

Offline

 

#11 2006-06-13 07:46:29

Rzufik

Gość

Zarejestrowany: 2006-06-04
Posty: 23
Punktów :   

Re: Bardzo ciekawa lektura!!

może troszke "beton" pokruszyłem, wtedy warto.... ale doczytując odpowiedzi chyba nie pokruszyłem zanadto...oze by tak zrobic lajcikową impreze dla hufca? i zobaczą wtedy ludzi w mundurach ZHP ( główny motyw narzekań ) i zobaczą jak daleko pobiegną , i że nawet tych podstawowych technik ( mors , semafor ,  węzły , historia ZHP nie mają opanowany tak mocno jak im się wydaje )... taki luźny pomysł mi przyszedł

Offline

 

#12 2006-06-16 00:11:58

lolo

Weteran

Zarejestrowany: 2006-06-16
Posty: 4
Punktów :   

Re: Bardzo ciekawa lektura!!

Witam,

pozwolilem sobie na wypowiedz na forum ZHP.
Ponizej ten tekst:

Witam,

Nazywam sie Piotr Bodył, pseudonim od 30 lat ten sam: lolo . Tak sie sklada ze w roku 1983 bylem wspolzalozycielem 80PDH o ktorej kilka osob sie wypowiadalo.

Jakie to byly czasy.... pewnie niewielu z Was pamieta osobiscie. Ale do rzeczy.

Dosc ciekawie patrzy sie z perspektywy tych 23 lat na osiagniecia JEDNEGO CZLOWIEKA.

Ten JEDEN to druzynowy, ktory wychowal (wspolnie z wieloma instruktorami) okolo 200 osob przez ten szmat czasu.

Na 20 - lecie druzyny przybyly CALE rodziny. Jest film, sa zdjecia, jest Kronika Druzyny, jest wszystko to - czego nie ma kilkaset "duchow" PO DRUZYNACH, ktore poprostu w tym czasie przestaly istniec... malo tego - tyczy sie to takze calych Hufcow, nie tylko druzyn.

Czym jest 80 PDH ? miejscem, gdzie wspolnie spedza sie czas, cwiczy samego siebie, uczy sie WSPOLPRACY z drugim czlowiekiem , rozwija intelekt, uaktywnia sie te wszystkie "partie" ciala i ducha, ktore sprawiaja ze czlowiek staje sie lepszy, sprawniejszy, bardziej gotowy do pomocy DRUGIEMU czlowiekowi.

Przeszedlem 12 lat drogi harcerskiej... nie wydaje mi sie to dlugo aby zabierac glos w sprawach metodyki harcerskiej. Ale... drodzy druchowie czynnie obecnie dzialajacy - radze dobrze sie zastanowic nad tym CO JEST ISTOTA spotkan pod znakiem Krzyza i Lilijki.

Aby to osiagnac - trzeba siegnac do historii Harcerstwa, ktore od 2-go dziesieciolecia XX wieku tylko raptem klikanascie lat bylo NIE - PRO - WOJSKOWE. Celowo nie zaliczam do historii "mojego" harcerstwa tego co bylo w latach 50-70 - bo nie ma to nic wspolnego z ideami zarysowanymi w miedzywojniu.

Albo wypowiadajacy sie tutaj nie znaja historii harcerstwa, przez co wystawiaja sobie niezbyt ladne swiadectwo - albo... zaczyna sie era "harcerstwa inaczej".

Nie wnikam (mam za duzo lat i za duzy brzuch) w AT, odbijanie czegos czy uczenie sie nurkowania. To sa sprawy, ktore albo sie chce poznac albo nie.

Istota jednak tkwi wlasnie w tym, ze:

1. 23 lata kilkanascie do kilkudziesieciu osob rocznie wspolnie spedza POZYTECZNIE czas ze soba, stale sie szkolac i uczac

2. 23 lata byli czlonkowie wraz z rodzinami - STALE MAJA KONTAKT ZE SOBA  i to nie od swieta ale praktycznie na codzien

3. 23 lata ta druzyna przynosi wiele pucharow i dyplomow Hufcowi Piast

4. 23 lata ta druzyna wspiera wiele harytatywnych imprez w rejonie swojego dzialania dla ZWYKLYCH obywateli - HARYTATYWNIE - podkreslam to.

ehhh.... tak mozna pisac i pisac...

Czy to sie komus podoba czy nie - Harcerstwo jako takie silne jest TAKZE  dla tego - ze jego reprezentantami sa tacy Harcerze jak 80 PDH. Dzieki takiej pracy, prawie cwierc wiecznej - ZANIM zacznie sie krytykowac, stawiac kogos pod sciana lub wysnuwac jakies dziwolagi ideologiczne - CZAPKI Z GLOW.

I tyle mial do powiedzenia stary, byly druch lolo - Zastepowy "593", ktorego proporzec wisi w glownym najbardziej oswietlonym miejscu w moim wlasnym domu, i ktory kazdy odwiedzajacy mnie ma przed oczami i nad soba.

pozdro
Lolo

Offline

 

#13 2006-06-16 14:35:11

lolo

Weteran

Zarejestrowany: 2006-06-16
Posty: 4
Punktów :   

Re: Bardzo ciekawa lektura!!

kontynuacja dyskusji z formu ZHP.pl

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Fajnie ze dyskusja sie rozwija.

NIE fajnie, ze wypowiadajacy sie schodza (i to jest delikatne okreslenie) z tematu.

Dlaczego? o tym ponizej - ale po kolei:

1.

    23 lata to dużo nawet jak dla mnie, którego drużyna "liczy" lat 75.

Czy moge zadac niesmiale pytanie - czy 75 bez przerwy ? z jednym Druzynowym?
Jesli tak - zdejmuje czapke z glowy :-) Ciekawe ile jeszcze takich druzyn jest w kraju, po z tego co ja pamietam - zadna nie istniala oficjalnie pomiedzy 1949 a 1976 rokiem z programem pozwalajacym na realizacje tego - co mozna ogolnie ujac dzis w 2-ch slowach "metodyka harcerska".
Biorac pod uwage moje wlasne doswiadczenia od 1975 do 1990 roku, to rozwiniecie ruchu skautowskiego (Harcerskiego jak kto woli) nastapilo rownolegle do wyzwolenia sie wielu inicjatyw spolecznych i politycznych w 1980 (wraz z powstaniem "Solidarnosci").

Jesli dzialaly w w/w okresie druzyny harcerskie nie zwiazane i komunistami i ideologia "czerwonego harcerstwa" - to jest to material na ciekawe publikacje i chetnie skorzystam z tej wiedzy.

Wiem o "podziemnych" dzialaniach pojedynczych grup harcerskich (takze w Poznaniu), ale wykonywane byly one (i tepione!) w oderwaniu od oficjalnych komunistycznych struktur ZHP-PRL.

2. "...radze dobrze sie zastanowic nad tym CO JEST ISTOTA spotkan pod znakiem Krzyza i Lilijki. - Napisałeś tu bardzo ogólnie. Czy mógłbyś "rozwinąć" ten fragment ?....

Nie wiedzac ktory fragment mam uwypuklic, wybralem wg mnie to co najistotniejsze. Dlaczego Harcerstwo? Jest to temat - rzeka - w zasadzie kwalifikuje sie jako odrebny temat na forum. Gdyby zadac to pytanie 100 instruktorom - bedzie 100 odpowiedzi.
Wspolny mianownik moge wg siebie podac to co w 80 PDH przekazywalismy i kultywowalismy - bylem Zastepowym przez 7 lat (a co takze ma dzis wielkie znaczenie):
a) Historia
b) Bóg, Honor, Ojczyzna
c) Przyjazn
d) Pomoc
e) Nauka

Patrzac i czytajac te proste slowa - kazdy z nas odbiera je takze jako sume wlasnych doswiadczen, a wzorce - no wlasnie WZORCE dla tych slow - to byl nasz Patron - 1PSK Commando. Zolnierze, ktorzy swoim zyciem i czynami udowodnili, ze wszystkiew/w slowa mozna laczyc w jednej osobie - w czlowieku - a wymaga to tylez poswiecenia, pracy nad soba i Z INNYMI, ze cel - wzorzec zdaje sie byc NIEOSIAGALNY.

Patrzac z tego punktu widzenia - i dotykajac metodyki harcerskiej - realizowanie szczytnych harcerskich idealow poprzez m.in. kultywowanie wzorcow - to przecierz swoiste "credo" idei Harcerskiej.

"Kto tego nie widzi, slepa i samotna jego dusza - nie on sam" - ktos ladnie to powiedzial.... nie ja:-)

3. "...W tym odbiorze brakuje treści harcerskich...."
Hmm... to cenna uwaga dla moderatorow strony. Faktycznie z zewnatrz mozna odniesc wrazenie ze malo jest elementow nawiazujacych do spraw stricte harcerskich. Mysle ze mozna to poprawic dla dobra wszystkich :-)

4. "...Niestety, pełno jest treści, które utożsamiają was ze środowiskami pseudo-obronnymi i pseudo-harcerskimi w ogóle. Niestety, post "Maxa-mordercy i psychopaty" te opinie potwierdza...."

Wypowiada sie phm. Dominik jak znawca i uznany autorytet. Byc moze tak jest. Ale - gdyby tak bylo (tzn gdyby fachowiec sie wypowiadal) otrzymalibysmy zapewne zamiast ogolnikow - przyklady. I to nie przyklady czytane, zaslyszane, odniesienia do zdjec czy imaginacji wlasnych. Przyklady - to analiza tego co widziano w czasie pracy z Druzyna, obserwacje metodyki szkolen, metodyki pracy grupowej, analiza zachowan instruktorow, standardy bezpieczenstwa, etc. Ale to wymaga uczestnictwa, wymaga wiedzy, wymaga doswiadczenia, na koniec wymaga czasu.

Max - a znam go osobiscie - wypowiada sie niejako postawiony przez "anonimowego" drucha phm Dominika pod sciana - wypowiada w OBRONIE. Nie uczestniczy w dyskusji "O" sprawie - tylko odpowiada na zarzuty, ktore postawiono JEGO srodowisku - NIGDY  nie bedac ani nie widzac go na zajeciach, w czasie szkolen, wyjazdow, etc.
Uwazam ze i tak Max wykazal olbrzymia tolerancje dla phm. Dominika i innych - i chwala mu za to :-)

A phm. Dominik - prosze - jak magik z kapelusza szafuje ogolnikami, okresleniami, recenezjami, siedzac spokojnie przed ekranem monitora....uhhhh..... tu juz szacunek mi sie skonczyl - przepraszam.

5. "...Ale bohater w ORGANIZACJI WYCHOWAWCZEJ (podpowiem: dzialacie w ZHP) musi przed wszystkim stanowić przykład. Pozytywny przykład. I to na czas pokoju..."

I tym zdaniem pod harcmistrz Dominik wystawil sobie wlasnie swiadectwo. NO COMMENTARY. Ciekaw jestem czy stac phm.Dominika na "magiczne" slowo?

6. "...Co zaś do "militarnego charakteru organizacji" - obawiam się, że chyba mówimy o dwóch róznych ZHP. Harcerze walczyli - BO MUSIELI. Nie powoduje to charakteru militarnego. W latach II wojny światowej harcerze - jako jedyni - wstrzymywali młodziez przed udziałem w wojnie, stawiając na zwykłe, jak przedwojenne, wychowanie, szkołę i ćwiczenia. Powtarzam - zwróćcie uwagę na to kiedy (i dlaczego) powstały GS...."

"Czy jest na sali lekarz?" Ze sie tak delikatnie spytam......

Drogi phm. Dominiku - albo sie pomieszalo juz calkowicie PANU (bo nie powiem druchowi zeby nie stawiac w nieswojskiej sytuacji Harcerzy) albo nie wie Pan skad pochodzi slowo SKAUT, geneza powstania oddzialow skautowskich jest Panu nie znana a takie sprawy jak obrona Lwowa, woja 1920-21 z Rosja Sowiecka, udzial w niej Druzyn Harcerskich i pozniejsze kultywowanie tego ruchu z dopracowanie metodyki - to niby co?

To wlasnie wybitni tworcy ruchu Harcerskiego robili wszystko aby militarno/wojskowy charakter utrzymac i kultywowac w polaczeniu z idealami wymaganymi w czasie pokoju.
To wlasnie swiadomosc nieuchronnosci konfliktu sprawila ze juz w 1938 roku byly plany zwiazane z przeksztalceniami ZHP w struktury podziemne - z nakreslaniem planow dzialan na niekorzysc przeciwnika. Nie musze tlumaczyc ze nie mialo to nic wspolnego z haslami. Wychowanie - nastawione bylo na Patriotyzm i Poswiecenie dla Ojczyzny. Dzieki TAKIEMU podejsciu do mlodzierzy - mozliwe bylo stworzenie najwiekszych w swiecie organizacji ruchu oporu.

Ale.. ale... wracajac do tematu - Druch phm. Dominik - proszony jest przed nastepnym postem o przeczytanie historii skautingu (przynajmniej w Polsce - o wojnie burskiej prosze sobie darowac).

Reasumujac - aby dokonywac krytyki - trzeba samemu byc przygotowanym na to samo. Prosze sobie nie wyobrazac, ze jesli kilka osob tlumaczy spokojnie ze biale jest biale - a czarne jest czarne - to mozna caly czas powtarzac ze jest na odwrot - a interlokutorzy w koncu przytakna.

Wynik moze byc tez taki - ze druch Dominik moze nie miec racji....

pozdro
Lolo

Offline

 

#14 2006-09-26 22:39:58

PRZEMO80

Moderator

5888700
Skąd: Poznan
Zarejestrowany: 2006-05-03
Posty: 352
Punktów :   
WWW

Re: Bardzo ciekawa lektura!!

Offline

 

#15 2006-09-27 08:33:16

roland

Młody

Zarejestrowany: 2006-07-17
Posty: 25
Punktów :   

Re: Bardzo ciekawa lektura!!

nie ma mnie ostatnio z wami fizycznie ale cały czas interesuje mnie ekipa.A co do tego tekstu-zostawmy to bez komentarza,na głupotę nie ma lekarstwa!

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
pasjart.pl eggy.pl Kurs Catering Rzeszów