80 PDH "Commando" - Forum

Forum 80 PDH


#1 2007-07-16 22:10:27

mati

Stary Młody

Zarejestrowany: 2006-06-16
Posty: 12
Punktów :   

WSOSP

Witam wszystkich. Mam chwile czasu, pomyslalem, ze opowiem co sie u mnie dzieje.

Nie wiem czy o tym sie mowi ogolnie czy nie, ale w tym roku WSOSP zorganizowal podstawowy kurs samolotowy dla kandydatow. Pieniedzy mieli na 50 osob, nie wiem w jaki sposob dokonywali selecji sposrod wszystkich chetnych, ale mialem to szczescie, ze znalazlem sie w grupie szczesliwej 50-tki Wygladalo to tak, ze po otrzymaniu kwitka o kat. A po badaniach w Deblinie mialem zadzwonic do nich w sprawie badan w WIMLu. Pan po drugiej stronie sluchawki pyta czy mam szkolenie teoretyczne samolotowe... Odpowiadam,ze nie, na co on - "pojedzie pan do WIMLu na badania a potem od razu na 3 tyg do Czestochowy na szkolenie teoretyczne". Mysle sobie OK! SUPER! w koncu takie cos swoje kosztuje... Jakby tego bylo malo kilka dni pozniej dostalem na to papier od nich z Deblina i tam tez byla mowa o kursie praktycznym... Wydawalo mi sie to absurdalne. Jak mozna ufundowac komus praktyczne szkolenie samolotowe kiedy nawet nie jest sie jeszcze we WSOSPie... A jednak! Ukonczylem teorie w Czestochowie (bylo ciezko, obszerny material a malo czasu. Przez cale 3 tyg po 8h wykladow dziennie + ostra nauka i jakis trening, miedzy innymi nawigacje mialem z pilotem MIGa 29) zaliczylem egzamin, 10 osob odpadlo na tym etapie. 40 tych co zostalo rozeslali po aeroklubach w Radomiu, Czestochowie i Kielcach (ja trafilem do Kielc). Szkolenie na samolotach Cessna 152, Zlin 42, Koliber + dla osob z kat. zdrowia A (po WIMLu) (te osoby byly wyslane do Radomia) Zlin 526 F i Extra 300 na 2h lotow akrobacyjnych. Jak sie okazalo w Kielcach tez byl jeden Zlin 526 F (Zelazni na nich lataja) no i razem z dwoma kumplami (jeden z nich jest z Poznania, jego ojciec latal na MIGach 21) dostalismy sie na tego wlasnie akrobacyjnego Zlina 526 F. Generalnie wyszlismy na tym najlepiej, bo Ci z Radomia maja na nim tylko akrobacje, a my sie na nim poprostu szkolimy. Wczoraj (po 8h cwiczen) mialem samodzielne loty (hehe zupelnie sam w samolocie:), a potem polecielismy na strefe z instruktorem i krecilismy akrobacje. No musze powiedziec ze bylo niezle. 5g bylo jak wyszedl dynamicznie z beczki w petle do lotu nurkujacego, az sie pole widzenia zaczelo troche zawezac:) Dzis lecialem w trase po okolicznych miastach. Na razie moge powiedziec, ze latanie nie jest wcale takie rpzyjemne jak mogloby sie eydawac. Jest to ciezka praca i 100% koncentracji przez caly czas trwania lotu. Czlowiek po 1,5h dziennie naprawde ma dosc. Czuje sie jaklby caly dzien spedzil na budowie. Za tydzien mam egzminy w Deblinie. Do P-n wracam za jakies 2 tyg. Moznaby gdzies wyskoczyc:) odezwe sie.

Acha, zapomnialbym. Kategorii zdrowia niestety na F-16 nie dostalem. Mam za to na PZL-130 Orlik z fotelem katapultowym (turbosmiglowy samolot), generalnie z ta kategoria moge jeszcze latac na transportowych samolotach albo na smiglowcach. Ale jesli uda sie dostac to pozneij bede jeszcze walczyl o F-16 ;]

pozdrawiam Mati

Ostatnio edytowany przez mati (2007-07-16 22:17:35)

Offline

 

#2 2007-07-17 22:23:11

PRZEMO80

Moderator

5888700
Skąd: Poznan
Zarejestrowany: 2006-05-03
Posty: 352
Punktów :   
WWW

Re: WSOSP

mati gratulacje wrescie idziesz w to co lubisz ,dawaj na calos i nie odpuszczaj . czekamy na kontakt moze na piekielny sie pojawisz zapraszamy pozdrawiam przemo80

Offline

 

#3 2007-08-04 03:59:50

mati

Stary Młody

Zarejestrowany: 2006-06-16
Posty: 12
Punktów :   

Re: WSOSP

Udalo sie. Dostalem sie na smiglowce.     yeah        http://www.wsosp.deblin.pl/WynikNab5Lat07.htm       

Pozniej jeszcze pokombinuje z tymi eFami, ale moja w tym glowa. W kazdym razie smigla w 100% mnie satysfakcjonuja.

Jeszcze pytanie - jak wyglada sprawa treningow w wakacje? Chetnie wpadlbym pogadac przed wyjazdem. 20 sierpnia jade na unitarke na 1,5 miesiaca. Chcialbym jeszcze w tym miejscu zaprosic na przysiege wszystkich 80 - takow. Dokladnej daty jeszcze nie znam, ale to bedzie poczatek pazdziernika. Zaproszenie wysle do instr. Macieja.

pozdrawiam mati

Offline

 

#4 2007-08-04 16:32:46

PRZEMO80

Moderator

5888700
Skąd: Poznan
Zarejestrowany: 2006-05-03
Posty: 352
Punktów :   
WWW

Re: WSOSP

WIELKIE GRATULACJE JESZCZE W LOTNICTWIE NIEMAMY 80-TAKA CZAS NAJWYSZY I TAM MIEC SWOJEGO GOSCIA JESZCZE RAZ GRATULACJE  W NIEDZIELE O 15 NA BASENIE SIE SPOTYKAMY ZAPRASZAM

Offline

 

#5 2007-08-08 21:46:46

marcela

wicek

Zarejestrowany: 2006-05-04
Posty: 228
Punktów :   

Re: WSOSP

Mati zajefajnie !!!
Gratuluje z całego serducha. Bardzo sie ciesze i koniecznie trzeba sie spotkac do choinki...
Pozdrawiam

Offline

 

#6 2007-08-10 02:02:31

Bochen

stary mlody

Zarejestrowany: 2006-05-12
Posty: 33
Punktów :   

Re: WSOSP

Cholera rzeczywiście konkret, pozdro, dobrych lotów!

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
more ambele.pl apokalipsa2012 hotel Wałcz